banner z logami

Relacja z Festynu rekreacyjnego z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchego – część I

Festyn rozpoczął się w piątek 25 września 2015 r. Do miejscowości Bachorze przyjechały grupy uczestników z 3 województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i opolskiego z miejscowości tak odległych jak: Kołobrzeg i Kalisz, Koszalin, Szczecin i Opole, Sławno, Wałcz, Stargard czy Ostrów Wielkopolski.

Osoby z wadą słuchu mogły na równych prawach uczestniczyć w festynie dzięki włączeniu do obsługi tego przedsięwzięcia tłumaczy języka migowego.

Imprezę kontynuowano w sobotę. Atrakcji było całe mnóstwo. Sobotnia, rekreacyjna część festynu objęła: rozgrywki w piłkę siatkową, piłkę nożną i koszykówkę. Na wydzielonej strzelnicy wszyscy chętni mogli również spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku i broni do paintball’a. Festyn urozmaiciły zawody w przeciąganie liny i pokaz Zumba – tańca będącego połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness oraz pokaz flamenco. Wszyscy chętni mogli także wypożyczyć sprzęt wodny, aby aktywnie spędzić czas pływając po jeziorze Charzykowskim.

Po południu 3 grupy chętnych wzięły udział w spacerze po Borach Tucholskich. Przewodnicy Parku Narodowego "Bory Tucholskie" poprowadzili uczestników około 9 kilometrową trasą.

Tuż za Bachorzem, koło miejscowości Małe Swornegacie, z punktu widokowego podziwiano jezioro Charzykowskie. Grupy przeszły następnie niebieską ścieżką dydaktyczną – „Piła Młyn” i w godzinach wieczornych wróciły do ośrodka.

Sobotnią cześć festynu zakończyliśmy wspólną kolacją połączoną z zabawą taneczną i konkursami. Zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali nagrody, natomiast wszystkim uczestnikom rozdano pamiątkowe dyplomy.


Data: